O projekcie

Wiemy, że czekaliście na kolejną edycję projektu Enter Jastrzębie. W kwietniu 2022 wreszcie wystartowaliśmy. W tym roku postawiliśmy na szkolenia, o które najczęściej nas proszono w trakcie rozmów na temat  przyszłości  Centrum kompetencji Enter Jastrzebie. A tu zaskoczyło nas ogromne zainteresowanie tematami związanymi ze startupami oraz wprowadzaniem nowych firm na rynek. Ale pojawiły się także zapytania o szkolenia dla biznesowych wyczynowców. Stąd druga edycja projektu została przez nas nazwana „StartUp & new skills”.

Enter Jastrzębie łączy także wiele dodatkowych biznesowych inicjatyw w naszym mieście, o których będziemy informować na bieżąco. Najbliższa – konkurs na pomysły biznesowe, które mogą być realizowane w naszym mieście już trwa.

Zapraszamy!

Centrum kompetencji „ENTER Jastrzębie” jest finansowane ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Dla kogo

W projekcie w sumie udział weźmie 40 mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój w wieku od 18 do 35 roku życia. Będą to głównie osoby prowadzące firmy i pracujące, uczniowie szkół średnich i studenci oraz osoby zamierzające i otworzyć firmę w przyszłości.

Liczymy także na to, że do projektu uda nam się przekonać gości z Ukrainy, którzy zamieszkali właśnie w naszym mieście. Grupa szkoleniowa to minimum 5 a maksymalnie 12 osób, zatem mamy miejsca dla wielu chętnych.

Zachęcamy także osoby niepełnosprawne – w przypadku wystąpienia szczególnych potrzeb będziemy na bieżąco starali się je spełniać. Ważne tylko, by potrzeby te wcześniej do nas zgłosić, byśmy mogli się przygotować dla Państwa.

Analizując poprzednią edycję widzimy, ze większe zainteresowanie szkoleniami zgłaszali panowie. Zatem chcemy przekonać także nasze jastrzębianki, że szkolenia są skierowane także dla nich. To ważne, by kobieca przedsiębiorczość w mieście się rozwijała.

Zapraszamy!

Szkolenia

W projekcie przeprowadzimy szkolenia metodą 8-8-8 (8 tematów w 8 dni po 8h każdy). To uczestnik/uczestniczka wybiera, w jakim szkoleniu chce wziąć udział. Nie ma też przeszkód w wyborze kilku tematów. Jednak ostateczna decyzja, na jakie tematy zostaniesz zapisany zależy od liczby chętnych i potrzeb, jakie dana osoba posiada. Jeśli liczba osób na dane szkolenie będzie zbyt duża – na pewno skontaktujemy się z Tobą i na ten temat porozmawiamy.

Tematy naszych szkoleń to:

 1. Jak przekłuć pomysł w biznes, czyli działalność gospodarcza od podstaw

 2. Tworzenie i wdrażanie biznesplanu na nasz pomysł

 3. Transformacja cyfrowa, energetyczna i społeczna

 4. Najważniejsze trendy technologiczne, o jakich musisz wiedzieć prowadząc firmę (lub zamierzając ją prowadzić w przyszłości)

 5. Marketing w mediach społecznościowych

 6. Fabryka cyfrowa, Fabryka Innowacji, Inteligentna Produkcja

 7. Firma przyszłości a zrównoważony rozwój

 8. Lider przemysłu 4.0 – Praca zespołowa na kluczowych kompetencjach Lidera (warsztat)

Nasze szkolenia w Centrum kompetencji „Enter Jastrzębie” będą miały formę warsztatowo-wykładową. Będą realizowane przez trenerów z praktyką w szkoleniach z zakresu rozwoju przemysłu, przedsiębiorczości, otwierania firmy i tworzenia biznesplanów, cyfryzacji firmy, czy zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy otrzymają podczas zajęć materiały szkoleniowe, długopisy, notesy oraz certyfikaty ukończenia szkoleń. Dostępny będzie dla nich stolik kawowy z kawą, herbatą oraz wodą z cytryną. Uczestnicy będą mieli też dostęp do biblioteczki dotyczącej przedsiębiorczości i projektów unijnych.

Podczas zajęć gwarantujemy także dużą dawkę pozytywnych emocji i nowe znajomości z innymi osobami w mieście, które chcą tworzyć biznesową sieć współpracy.

Każde szkolenie będzie na żywo relacjonowane online.

PRZEMYSŁ 4.0

Dlaczego Przemysł 4.0? Ponieważ jest to już czwarta rewolucja przemysłowa, która trwale zmieniła sposób produkcji dóbr oraz funkcjonowanie światowych gospodarek. Jednak niech Was nie przeraża słowo PRZEMNYSŁ, który kojarzy się wielu osobom z przemysłem ciężkim, korporacjami i wielkorynkową produkcją.

Wiedza i umiejętności zawarte w programach zwanych Przemysłem 4.0 jest kierowana do wszystkich nowoczesnych firm (bądź tych, które chcą się przekształcić). To wiedza, którą często już maja duże koncerny, a teraz musi być wdrażana także w mikro i małych czy średnich firmach. Firmach z branży IT, ale także każdej firmie, która chce usprawnić swoja pracę dzięki znajomości technik i metod pracy, cyfryzacji czy wprowadzeniu standardów i procesów pracy. To wiedza dla dużej kopalni, średniej firmy programistycznej, ale także dla małego salonu kosmetycznego.

Terminy

Uwaga! Zaczynamy już rekrutację do drugiej edycji ENTER Jastrzębie. Rekrutacja jest prowadzona na bieżąco! Pierwsze szkolenia:

1. czerwca 2022 godz. 9:00- 15:00 Transformacja cyfrowa, energetyczna i społeczna (Zespół Szkół nr 2, ul. Poznańska 1a)
2. czerwca 2022 godz. 9:00- 15:00 Najważniejsze trendy technologiczne, o jakich musisz wiedzieć prowadząc firmę (lub zamierzając ją prowadzić w przyszłości)  (Zespół Szkół nr 2, ul. Poznańska 1a)
3. czerwca 2022 godz. 9:00- 15:00 Jak przekłuć pomysł w biznes, czyli działalność gospodarcza od podstaw (Zespół Szkół nr 2, ul. Poznańska 1a)
4. czerwca 2022 godz. 9:00- 15:00 Tworzenie i wdrażanie biznesplanu na nasz pomysł (Zespół Szkół nr 2, ul. Poznańska 1a)

 

22. września 2022 godz. 10:00-16:00 Marketing w mediach społecznościowych (BLUEFORM, ul. Armii Krajowej 25)

 

23. września 2022 godz. 8:45 – 14:45 Fabryka cyfrowa, Innowacji, Inteligentna Produkcja (Zespół Szkół nr 2, ul. Poznańska 1a)

 

29. września 2022 godz. 8:45-14:45 Lider przemysłu 4.0 – Praca zespołowa na kluczowych kompetencjach Lidera (Zespół Szkół nr 2)

 

19. października 2022 godz. 8:45-14:45 Firma przyszłości a zrównoważony rozwój (Zespół Szkół nr 2)

 

Konkurs

Ogłaszamy konkurs na najlepszy ENTEROWY Biznesplan. Oceniane tu będą m.in.:

 • pomysłowość i potrzeba realizacji projektu dla mieszkańców miasta
 • jasność przekazu,
 • realność wdrożeniowa,
 • jakość biznesplanu.

Wszystkie biznesplany będą zbierane od zakończenia szkoleń z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i tworzenia BP, tj. od 15 czerwca 2022. Termin zakończenia naborów – 4 października 2022. W konkursie może wziąć udział każdy Jastrzębianin/Jastrzębianką, którzy ukończyli 18 lat a nie przekroczyli 35 lat.

Dla uczestników szkoleń mamy bonus – przed oddaniem biznes planu zachęcamy do skorzystania z doradztwa.

Wyniki konkursu oraz rozdanie nagród nastąpi 6 października podczas naszych II Targów Przedsiębiorczości STARTUPOVO 2023 w Jastrzębiu-Zdroju.

Nagroda główna: Bon o wartości 1000 zł.

Nagroda II: Bon o wartości 300 zł

Poza nagrodami konkursowymi na uczestników czekają także nagrody niespodzianki od sponsorów i realizatora konkursu.

O wszystkim przeczytasz w Regulamin konkurrsu enter właściwy

Wypełnij BIZNES PLAN i prześlij do konkursu

Wzór BIZNES PLANU w PDF do sprawdzenia BiznesPlan_ENTER

Wzór BIZNES PLANU w DOCX do sprawdzenia BiznesPlan_ENTER

Biznes Plany prosimy o przesyłanie na adres mailowy biuro@ebi.org.pl lub wg Regulaminu.

Zgłoś się

Zgłoś się używając poniższego formularza lub pobierz 01 Formularz_zgłoszeniowy_ENTER2, wypełnij go i odeślij na adres enter@ebi.org.pl

 

  *Oświadczam, że wszystkie podane przeze mnie dane są zgodne z prawdą. Zgodnie z art. 233 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. 1997 nr 88 poz. 553 z póź. zm) osoba, która składa fałszywe oświadczenie i została uprzedzona o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. Ponadto jestem świadom odpowiedzialności cywilnej za podanie nieprawdziwych danych.

  *Oświadczam, że zapoznałem się z treścią Informacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych.

  *Pola wymagane

  Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

   

  Partnerzy

  Edycja 1.0

  A wiecie, że Enter działa już kolejny rok? w 2021  Centrum kompetencji ENTER Jastrzębie zaczęło swoją historię od pierwszej edycji projektu.

  W ramach projektu pilotażowego wsparliśmy 30 uczestników i uczestniczek poprzez realizację szkoleń oraz doradztwa na temat „Przemysłu 4.0”.

  Wybrane do pierwszej edycji szkolenia były zgodne z wcześniej przeprowadzoną diagnozą potrzeb biznesu. Były realizowane przez trenerów i ekspertów z praktyką zawodową z zakresu rozwoju przemysłu, zarzadzania produkcją, cyfryzacji produkcji, odpowiedzialnego przemysłu.

  Zasadą naszych warsztatów szkoleniowych było – jak zawsze –  dążenie do współpracy między uczestnikami, by tworzyć warunki współpracy biznesowej i promowania przedsiębiorczości sieciowej w naszym mieście.

  Każde szkolenie było rejestrowane i  dostępne w wersji zdalnej.

  Centrum kompetencji „ENTER Jastrzębie” – edycja 1 było także finansowane ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

  Kontakt

  Centrum kompetencji „ENTER Jastrzębie”
  Biuro czynne w godzinach 9.00-15.00


  Stowarzyszenie „EBI Association”
  ul. Armii Krajowej 25, 44-335 Jastrzębie-Zdrój
  tel. 323075222
  adres e-mail: enter@ebi.org.pl

  Skip to content