Klub Biznesu

Home / Klub Biznesu

Powołany w ramach Stowarzyszenia "EBI Association" Klub Biznesu powstał przede wszystkim po to, by wspierać i integrować środowisko lokalnych przedsiębiorców i pracodawców oraz budować prestiż i siłę środowiska. Jest moderowanym przez EBI organem tworzonym oddolnie przez firmy działające w regionie, w szczególności budujące rynek jastrzębski.

Grupa stawia sobie za cel szeroko pojęte działania związane z wymianą doświadczeń między lokalnymi przedsiębiorcami, tworzenie sieci współpracy i powiązań kooperacyjnych oraz wzajemnych rekomendacji. Dzięki tym działaniom lokalna przedsiębiorczość będzie mocniejsza, bardziej innowacyjna i powiązana z lokalnymi potrzebami społeczeństwa.

Realizując swoje cele Klub współpracuje z innymi organizacjami i instytucjami, aby wzbogacić swoją wiedzę i zasoby oraz zbliżyć się do osiągnięcia podstawowych zadań Klubu.

Klub Biznesu realizuje comiesięczne spotkania biznesowe, podczas których realizowane są 3 bloki:

  1. Prelekcja lub szkolenie w temacie ważnym dla przedsiębiorców (15-30 min.)
  2. Minutki biznesowe - czas dla przedsiębiorców, by zaprezentowali swoją firmę i jej ofertę
  3. Rozmowy o sprawach aktualnie ważnych dla lokalnych firm.

Przed pandemią Klub Biznesu spotykał się na tak zwanych Śniadaniach biznesowych w Restauracji. Reaktywowane spotkania po pandemii zmieniły nieco swój charakter - spotykamy się na Kawie biznesowej w każdym miesiącu w innej firmie lub instytucji goszczącej. Dzięki temu możemy spotykać się bezkosztowo przy okazji poznając lokalne firmy od środka.

Spotykamy się w niemal każdy trzeci czwartek miesiąca. Najbliższe zaplanowane spotkania:

  • 17 listopada 2022 - Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu, ul. Wrocławska - oferta PUP
  • 19 stycznia 2023 - Kancelaria doradców podatkowych "Super Nowa" ul. 11 Listopada 9 - "Jak sporządzić właściwą umowę z klientem i łatwo ją rozliczyć?"
  • 16 lutego 2023 - Sala szkoleniowa BLUEFORM, ul. Armii Krajowej 25, spotkanie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną - ulgi, dotacje dla firm, KSSENON
  • 16 marca 2023 - Zespół Szkół nr 2, ul. Poznańska 1a - "Znajdź pracownika już na etapie jego nauki"

Wstęp na spotkania biznesowy jest bezpłatny, wymaga wcześniejszego zgłoszenia do biura EBI pod nr 32 3075222. Wstęp dla wszystkich firm działających na jastrzębskim rynku. Aktualności o Klubie zobaczysz na Facebooku - nasza grupa - tutaj!

 

 

Skip to content